Başkan Saatcı Göcek, Akyaka ve Gökova’da halkla buluştu.

Göcek Ot Festivali’ne katılım sağlayan Başkan Saatcı, esnafların ve festivali ziyaret eden vatandaşların ilgi odağı oldu. Bölge halkının el emekleriyle yaptığı ürünlerden satın alarak festivale destek veren Saatcı, sokakta vatandaşların isteği ile bol bol fotoğraf çekindi.

 

“Muğla kendi kendine yetecek ekonomik güce sahip!”
Göcek Ot Festivali’nde yerel tohumun kendisi için çok önemli olduğunu belirten Başkan Saatcı, Muğla’nın her yerinde yöresel ürünlere ve festivallere destek vereceklerini söyledi. Muğla’nın kendi kendine yetecek bir ekonomik güce sahip olduğunu söyleyen Saatcı, “Gelecek, yöresel ürünlerde ve ata tohumundadır. Yerel tohum, yemek kültürüyle, sebzesiyle, meyvesiyle, otuyla her şeyiyle destekleyen en önemli atar damardır. Bu yüzden 20 yıllık başkanlık dönemimde yöresel festivaller ve yerel olan her türlü projede hep yer aldık. Muğla, kendi kendine yetmeyi bırakın, etrafına bile yetebilecek ekonomik güce sahip! İnşallah 31 Mart’tan sonra da bu tip projeleri Muğla genelinde desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Saatcı ile fotoğraf çekindiler.
Bağımsız aday Saatcı, Göcek’in ardından Akyaka ve Gökova’da temaslarını sürdürdü. Esnafların büyük ilgisiyle karşılanan Saatcı’ya Akyaka ve Gökova’da da ilgi yoğun oldu. Akyaka’da kafelerde oturan vatandaşlar, Saatcı’ya alkışlarken özel tekne kooperatifleri üyeleri de Saatcı’ya destek sözü verdi.