Yaptıklarımız

Hakkında

BEHÇET SAATCI,

1957 yılında Fethiye'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Fethiye'de, yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 

1999 yılında Fethiye Belediye Başkanı seçilen Behçet SAATCI, 2004 - 2009 - 2014 yerel seçimlerini de kazanarak, Fethiye'de üst üste 4 kez seçim kazanan ilk belediye başkanı oldu.

Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet değerlerine bağlılığı, siyasi parti ayrımı gözetmeyen halkçı hizmet anlayışı ve gerçekleştirdiği insan odaklı projelerle büyük bir halk desteğine sahip olan Behçet SAATCI, Türkiye'de 5, Ege’de 2, Muğla'da 4 kez “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.

Düşünce özgürlüğüne verdiği önem, toplumun her kesimiyle kurduğu sıcak ilişki, halkın ve şehrinin hakkını korumak adına gösterdiği tavizsiz mücadelesiyle Türkiye’de, “Aykırı Başkan” olarak anılan Behçet SAATCI, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesine bağımsız başkan adayı oldu.

Emekli öğretmen Nesrin SAATCI ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Neden Aday Oldum?

Saygıdeğer Muğlalılar!

 

Tek elden Muğla'yı dizayn etmek isteyenlere karşı, birinin bu toprakların mayasında olan mücadele ruhunu canlandırması ve olup bitene “dur”demesi gerekiyordu.

 

İlimizde uygulanabilirliği tartışılır bir büyükşehir yasasının gölgesinde, kendisiyle barışık olmayan, ilçeleriyle kavgalı, personeliyle ayrışmış yetersiz bir yönetimin elinde, 5 yıl kaybeden Muğla'mıza; barışı, hoşgörüyü, ortak aklı ve paylaşım kültürünü getirmek için yola çıktık. Birikimimizi Muğla geneline yayarak, hep birlikte ilimizin her köşesini “yaşamaktan keyif alınan bir mekâna” dönüştüreceğiz.

 

Mevzuatı yurttaşlarımız lehine yorumlayıp, Muğla'da mevcut bürokratik belediyecilik anlayışından, demokratik belediyecilik anlayışına geçeceğiz. 

 

Eleştiri yaptığın yere talip olamıyorsan, dedikodudan öteye gidemezsin. “Bir adam bir işi yapamıyor” diyorsan, o işe talip olacaksın! Biz de bunu yaptık.

 

Bu yola, bağımsız olarak çıktım. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de bağımsız olarak devam edeceğim. Herhangi bir siyasi partiye bağlı olmadığım için, Büyükşehir Belediye Meclisinde farklı siyasi partilere mensup tüm meclis üyeleri ile uyum içinde çalışacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kentimizi, meclis üyesi arkadaşlarımla “Önce Muğla” anlayışı ile birlikte yöneteceğiz.

 

31 Mart'tan sonra, Muğla'mızda uygulamaya koyacağımız yönetim ilkelerimizi ve projelerimize ilişkin bazı fikirlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Herkesin Muğla'mız için yapabileceği bir şeyler vardır.Saygılarımla.